اسپلینت

آتل یا اسپلینت Splint وسیله ای است که اندام را در آن قرار میدهند تا آن را محافظت کرده و یک یا چند مفصل را بیحرکت کند.

 

فیلتر HME

فیلتر های HME برای بیمارانی که تنفس خودبخود این فیلترها دارای پورتی برای اتصال به اکسیژن و منفذی برای ساکشن کردن می باشد.
این فیلترها از چندین لایه تشکیل شده که عمل ضد باکتری، ضد ویروسی و همچنین از یک لایه آب گریز (Hydrophobic) تشکیل شده که اجازه عبور آب و بخار آب را نمی دهد.
در طی بازدم گرما و بخار آب دفعی از بیمار توسط لایه های آب گریز فیلتر در همان سمت حفظ شده، و در دم انتقالی توسط ونتیلاتور به بیمار باز می گرداند.
مشخصه های یک فیلتر HME مناسب:
ظرفیت بالا در برگشت آب بازدمی بیمار، حجم داخلی کوچک (فضای مرده پایین)، مقاومت پایین در برابر جریان هوا.

مارکر

در بسیاری از جراحی ها پیش و یا در حین عمل جراحی نیاز به علامت گذاری محل برش می باشد. که از ماژیک های مخصوص که مقاوم در برابر آب و مایعات بوده و ضد سمیت و حساسیت می باشند استفاده می شود. طراحی شده برای نشان دادن محل برش جراحی آناتومیک بر روی پوست بیمار قبل از اقدامات جراحی برای ارتقاء جراحی سایت صحیح پنشانگرهای پوستی است

فیلتر اسپیرومتری

نحوه استفاده از آن بدین شکل میباشد که یک سر فیلتر اسپیرومتری به دستگاه وصل میگردد و سر دیگر آن در دهان بیمار قرار میگیرد.هوا از طریق این فیلتر وارد دستگاه شده ، میزان هوای موجود در ریه فرد و سرعت تنفس او مورد بررسی قرار میگیرد. فیلتر های اسپیرومتری حاوی پودر جاذب آنتی باکتریال میباشند ،لذا از انتقال عفونت و ترشحات جلوگیری میکنند.

اسپلینت بینی ذوزنقه ای klarity

یکی از برترین برند های شناخته شده در جهان اسپینت بینی کلاریتی-KLLARITY  می باشد.

اسپلینت های بینی در رنگ های مختلف نیز عرضه میگردد. سفید و رنگ پوست-صورتی محبوب ترین رنگ های اسپلینت بینی می باشند.